Staff Directory

Directory Search



for Central Office & State Support Team 11
 

Staff Directory

Dan Adkins
Adkins, Dan
Assistant Director of Technology and Digital Learning
Megan Aluise
Aluise, Megan
Special Education Coordinator
Megan Ash
Ash, Megan
Coordinator of Digital Learning and Training
Ellie Asher
Asher, Ellie
Brand and Marketing Specialist
Sierra Austin
Austin, Sierra
Regional School Improvement Coordinator for Diversity and Equity
Rick Bailey
Bailey, Rick
Human Resources Director
Hannah Baise
Baise, Hannah
AmeriCorps Mentors for Success Coordinator
Brooke Bovenizer
Bovenizer, Brooke
Executive Secretary
Lynn Brannon
Brannon, Lynn
Director of Student Services
Jinnae Buchanan
Buchanan, Jinnae
Administrative Assistant
Jenny Buck
Buck, Jenny
Ohio Reading Corp Regional Coordinator
Mindy Cain
Cain, Mindy
SOS Team
Tamar Campbell
Campbell, Tamar
Community Schools Coordinator
Dianne Cardosi
Cardosi, Dianne
Fiscal Specialist
Melissa Cole
Cole, Melissa
Speech Language Pathologist
Libby Costin
Costin, Libby
Transition Specialist
Susan Cronin
Cronin, Susan
Administrative Assistant
Liz Curtis
Curtis, Liz
Instructional Technology Consultant
Sheila Damren
Damren, Sheila
Occupational Therapist
Jacqueline Dieter
Dieter, Jacqueline
Business Services Consultant
Lori Dray
Dray, Lori
Director of Technology and Digital Learning
Robin Ducay
Ducay, Robin
Fiscal Specialist
Kim Edwards
Edwards, Kim
Human Resources Representative
Cindy Eldridge
Eldridge, Cindy
Executive Director of Student Services
Joyce Ellis
Ellis, Joyce
Administrative Assistant
Mohamed Elsayed
Elsayed, Mohamed
Technology Specialist
ESC Communications
ESC Communications,
Matthew Fannon
Fannon, Matthew
Math Specialist
Jack Fisher
Fisher, Jack
Technology Specialist
Kase Fowler
Fowler, Kase
Technology Specialist
Angela Gale
Gale, Angela
Speech Language Pathologist
Christine Galvin
Galvin, Christine
Director of College and Career Success
Lindsay Gibbs
Gibbs, Lindsay
Special Education Coordinator
Robb Gonda
Gonda, Robb
Associate Director of Student Services
Dan Good
Good, Dan
Associate Superintendent
Tom Goodney
Goodney, Tom
Superintendent
Matthew Goodwin
Goodwin, Matthew
Communications Assistant
John Hambrick
Hambrick, John
Work-Based Learning Coordinator
Diane Hammers
Hammers, Diane
Fiscal Specialist
Jean Hanna
Hanna, Jean
Human Resources Representative
Barbara Harden
Harden, Barbara
Business Operations Manager
Dale Harden
Harden, Dale
Van Driver
Cathy Heidelberg
Heidelberg, Cathy
State Trainings Coordinator
Kathy Henderson
Henderson, Kathy
Fiscal Manager
Jackie Howard
Howard, Jackie
Fiscal Specialist
Tamekia Jackson
Jackson, Tamekia
Administrative Assistant
Erica James
James, Erica
EPSEA Program Manager
Valerie Jasinski
Jasinski, Valerie
Gifted Services Consultant
Kari Jenkins
Jenkins, Kari
Fiscal Specialist
Bridget Kardasz
Kardasz, Bridget
Data Systems Supervisor
Kimberly Kelso
Kelso, Kimberly
Fiscal Specialist
Neeley Keys
Keys, Neeley
Mental Health Specialist
Katie Knapp
Knapp, Katie
Human Resources Representative
Jill Kramer
Kramer, Jill
Teacher on Special Assignment
Jenny Lamp
Lamp, Jenny
Special Education Coordinator
Bonnie Lange
Lange, Bonnie
Accounts Receivable Billing Manager
Marie Langenkamp
Langenkamp, Marie
Special Education Coordinator
James Lewis
Lewis, James
School Court Liaison
Wade Lucas
Lucas, Wade
Client Services Representative
Regina Lukich
Lukich, Regina
Director of Program Resources
Erica Lyon
Lyon, Erica
Human Resources Representative
Jacklyn Main
Main, Jacklyn
Fiscal Manager
Karla Manter
Manter, Karla
Financial Manager
James Marion
Marion, James
Community School Coordinator
Gale Marsh
Marsh, Gale
Deputy Superintendent
Megan Mastrobuono
Mastrobuono, Megan
Special Education Coordinator
Melissa McCormick
McCormick, Melissa
Accounting Supervisor
Melanie McGue
McGue, Melanie
Regional School Inprovement Coordinator for School Transformational Support
Amanda Meadows
Meadows, Amanda
Speech Language Pathologist
Kristin Morgan
Morgan, Kristin
Manager Payroll
Karen Neal
Neal, Karen
Data Systems Administrative Assistant
Sean Noe
Noe, Sean
Ohio Reading Corps Project Coordinator
David Nosker
Nosker, David
ESC-COG Assistant Substitute Coordinator
Patti Olson
Olson, Patti
Human Resources Representative
Elaine Organ
Organ, Elaine
Administrative Assistant
Ronda Partlow
Partlow, Ronda
Fiscal Specialist
Melissa Pfaltzgraf
Pfaltzgraf, Melissa
Executive Secretary
Tyler Pherson
Pherson, Tyler
Technology Specialist
Deb Ray
Ray, Deb
Administrative Assistant
Tom Reed
Reed, Tom
Director of Data, Research & Grants Advancement
Jill Reinhart
Reinhart, Jill
Director of Literacy & Learning
Tammy Rizzo
Rizzo, Tammy
Director of Fiscal Services
Aron Ross
Ross, Aron
Client Services Representative
Mary Rosser
Rosser, Mary
Special Education Coordinator
Angie Ruhe
Ruhe, Angie
Speech Language Pathologist
Shannon Ryker
Ryker, Shannon
Communications & Social Media Specialist
Michelle Savage
Savage, Michelle
Administrative Assistant
Rachel Scofield
Scofield, Rachel
Assistant Printer
Jessica Seymour
Seymour, Jessica
Executive Secretary
Sophia Speelman
Speelman, Sophia
Community School Coordinator
Jaime Stewart
Stewart, Jaime
Payroll Supervisor
Scott Stewart
Stewart, Scott
Coordinator of Secondary Principals' Network
Dwayne Stout
Stout, Dwayne
Printer
Shawn Strohl
Strohl, Shawn
Special Education Coordinator
Andrea Summers
Summers, Andrea
Family & Community Partnerships Liaison
Bryant Tela
Tela, Bryant
SOS Team
B.J. Thaman
Thaman, B.J.
Instructional Technology Coordinator
Mike Trego
Trego, Mike
Deputy Superintendent
Nicole Triplett
Triplett, Nicole
Fiscal Specialist
Lara Uher
Uher, Lara
Mental Health Specialist
David Varda
Varda, David
Treasurer
Stephanie Warner
Warner, Stephanie
Regional School Improvement Coordinator
David Weaver
Weaver, David
Assistant Treasurer
David Wegner
Wegner, David
SOS Team
Beth Weiser
Weiser, Beth
Occupational Therapist
Joseph Weitz
Weitz, Joseph
Policy & Communications Coordinator
Kathy Williams
Williams, Kathy
Human Resources Representative